بایگانی مرداد ۱۳۹۰ :: تلاجن

تلاجن

...چند تکه دلتنگی...

تلاجن

...چند تکه دلتنگی...

تلاجن

بـــــــــم ربی...

ما در این راهی که می‌رویم همه‌کاره‌ایم و هیچ‌کاره. بس که وقت تنگ است. مامور خدمات اجتماعی هستیم، مامور تخریب هستیم، مامور قطع و وصل رابطه‌ها و جریان‌ها هم، نقاره‌کوب فضاحت اراذل بر سر این بام هم... و دست آخر شاید سازنده گزی و معیاری نه بیگانه. و این آخری، اولین و آخرین دعوی‌مان.
سید جلال آل احمد_مرداد۴۵

در «روزمره‌ها» روزمره‌ها را می‌نویسم. انگار که وبلاگی توی یک وبلاگ باشد؛ یا مثلا فکرکن یک دفتر صد‌برگ که از هر دو طرفش داری چیزی می‌نویسی.
نشانه‌ای از هجوم «دلتنگی» و ضیق بودن همه چیز.


+ رونوشت مطالبی که خودم نوشتم، حتما با ذکر منبع باشه لطفا. در مورد بقیه نوشته‌ها، تصمیم با خودتون.
+ برای دنبال شدن، دنبال نکنید.

آخرین نظرات

۱ مطلب در مرداد ۱۳۹۰ ثبت شده است

با احترامات فائقه این داستان را تقدیم می کنم به همه ی دوستان گفت گوی تمدن ها و مذاکرات مسالمت آمیز.

و نیز تقدیم می کنم به آن هایی که صلح نوبل گیرشان آمده و به آن هایی که برای گرفتنش صف ایستاده اند...

و تقدیم تر می کنم به کسانی که سپرده اند دیگران برایشان در این صف نوبت بگیرند...

هرچند احتمالا گذر این دوستان به وبلاگ نحیف من نخواهد افتاد اما به هر ترتیب التماس دعا داریم ازشان...ان شاالله پایشان به آکادمی که رسید ،کمی از شام ضیافت را - محض تبرک عرض می کنم - برای ما هم بیاورند...

اجرهم عند الهم...

نویسنده:بروس هالند راجرز

مترجم:پروانه بندپی

مجله پوپک-فروردین89

گرگ و بره

گرک آمد از رودخانه آب بخورد،دید یک بره ی کوچولو توی سایه استراحت می کند.گفت:" تو؟ آن جا؟ "

بره بلند شد،تعظیم کرد و گفت"با من هستید جناب گرگ؟"

-بله،با توام.تو از آب این رودخانه خورده ای و آن را گل آلود کرده ای.وقتی من آمدم از آن آب بخورم،گل آلوده و کثیف بود.پس اگر همین حالا بخورمت بی عدالتی نکرده ام.

بره از ترس لرزید و گفت"خواهش می کنم آقا گرگه! من اصلا از آن جا آب نخورده ام.من پایین رودخانه ام.آب ،اگر هم گل آلود شود به سمت پایین رودخانه می رود."

گرگ کمی به بره نزدیک شد و گفت:" بله، بله،راست می گویی؛اما...حالا دارد یادم می آید...ما هم دیگر را یک سال پیش همین جا دیدیم و تو به من بی احترامی کردی.به خاطر یک همچین توهین بزرگی زندگی ات را به من مدیونی."

بره گفت:" آقا ! من واقعا متاسفم که یکی قبلا دلخورتان کرده است؛اما آن یک نفر من نمی توانم باشم.به خاطر این که من فقط چهار ماه است که به دنیا آمده ام."

گرگ گفت:"هوم...که این طور!"

حالا یک سر و گردن از بره بلند تر بود.چشم هایش را تنگ کرد و گفت:"درباره ی خرابی این چمن ها چه داری که بگویی؟زمانی این علف ها تا شانه ها ی من می رسیدند؛اما تو،جنایتکار شکمو،هرچه بود را درو کردی و خوردی."

بره گفت:" دلم نمی خواهد بی ادب باشم.اما این هم نمی تواند کار من باشد.چون من تا به امروز فقط به شیر مادرم لب زده ام.من بی گناهم."

گرگ گفت:"درست است،درست است. من نمی توانم به خاطر گل آلود کردن آب رودخانه یا برای بی احترامی پارسالت، یا به خاطر خوردن همه ی علف ها بخورمت.باید بگویم که هوش و ادب تو من را تحت تاثیر قرار می دهد.تو برای هر اتهام من یک دلیل خوب اوردی."

بره گفت:"ممنونم!"

گرگ گفت:"با این حال،هدف تو این بوده که آرامش این جا را به هم بزنی.پس من هم وظیفه دارم که تو را بخورم."

و...خوردش...

...متوجه هستید که ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مرداد ۹۰ ، ۱۰:۰۸
مهتاب