اللهم اغفر... :: تلاجن

تلاجن

...چند تکه دلتنگی...

تلاجن

...چند تکه دلتنگی...

تلاجن

بـــــــــم ربی...

ما در این راهی که می‌رویم همه‌کاره‌ایم و هیچ‌کاره. بس که وقت تنگ است. مامور خدمات اجتماعی هستیم، مامور تخریب هستیم، مامور قطع و وصل رابطه‌ها و جریان‌ها هم، نقاره‌کوب فضاحت اراذل بر سر این بام هم... و دست آخر شاید سازنده گزی و معیاری نه بیگانه. و این آخری، اولین و آخرین دعوی‌مان.
سید جلال آل احمد_مرداد۴۵

در «روزمره‌ها» روزمره‌ها را می‌نویسم. انگار که وبلاگی توی یک وبلاگ باشد؛ یا مثلا فکرکن یک دفتر صد‌برگ که از هر دو طرفش داری چیزی می‌نویسی.
نشانه‌ای از هجوم «دلتنگی» و ضیق بودن همه چیز.

رونوشت مطالبی که خودم نوشتم، حتما با ذکر منبع باشه لطفا. در مورد بقیه نوشته‌ها، تصمیم با خودتون.

آخرین نظرات
  • ۱۵ آبان ۹۷، ۰۹:۴۱ - مرتضا دِ
    :)))

اللهم اغفر...

يكشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۵، ۰۵:۵۸ ق.ظ

بعضی ها هم هستند که نماز شب می خوانند؛

و در قنوتش برای حضرت هیلاری کلینتون و جناب باراک اوباما طلب مغفرت می کنند....


+دنیا این شکلی است برادر....

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۵/۰۸/۲۳
مهتاب

نظرات  (۹)

۲۳ آبان ۹۵ ، ۲۲:۱۵ ...:: بخاری ::...
و همین شکلی سنگ روی سنگ بند می شود.
پاسخ:
الان طرف کی هستی؟:)
۳۰ آبان ۹۵ ، ۱۱:۳۷ هَشت حَرفی
طلب مغفرت برای دشمن کار پسندیده ایست به هر حال، البته نه در قنوت چهل مومن نماز شب :))
پاسخ:
طلب مغفرت برای کافر مگه مشکل نداره؟!
همین که پیش خدا به حضرات متوسل نمیشن باز خوبه!
پاسخ:
مطمئن نیستیم که نشن!
۰۳ آذر ۹۵ ، ۲۳:۱۵ هَشت حَرفی
همین دو نفری که مثال زدید جزو کفار و مرتدین محسوب نمیشن که دعا کردن براشون صحیح نباشه. دعا برای به راه راست هدایت شدنشون بدم نیست هرچند ساده انگارانه ست و بحث شخص نیست. بحث کلینتون و ترامپ و اوباما نیست که دعا کنیم یا براشون مرگ بفرستیم.
پاسخ:
بله! بحث این ها نیست فقط! ولی بحث این ها "هم" هست به هر حال!
غیر از اون، تو این نوشته نماد سیستمن و سیستم ترکیبی از کفر و شرکه. نیست؟!
۰۶ آذر ۹۵ ، ۱۶:۴۲ هَشت حَرفی
ظاهرا نماد کفر و شرک نیستن. به عنوان ابرقدرت بین دوستانشون و به عنوان مستکبر بین مخالفانشون شناخته میشن که استکبار بدتر از شرک و کفره. از طرفی حتی از لحاظ معارف اسلامیم اشکال وارد هست به متنتون که در نماز شب کسی چنین دعایی بکنه؛ چرا که نماز شب نصیب هر آدمی نمیشه و میفرمان باید روز قبلش آدم پاکی بوده باشی تا فردا شبش لیاقت نماز شب رو داشته باشی. شان عبادت رو نباید این شکلی آورد پایبن، اونم هنچین عبادت عجیب و خالصانه ای رو. کسی که بخواد از حامی صهیونیست، جنایات عربستان و گروهک های تروریستی دفاع کنه به نماز شب نمیرسه.
پاسخ:
الان یعنی فکر می کنید فقط آدم های خیلی پاک نماز شب می خونن؟! خیلی ساده گرفتید دنیا رو...
۰۷ آذر ۹۵ ، ۲۰:۱۴ هَشت حَرفی
خیر ساده گرفتن نیست. براساس حدیث و معارف اسلامی گفتم. توفیق نماز شب به هرکسی نمیرسه و بهتره شما هم ابن رو بدونید و به حدیث امام معصوم استناد کنید نه ندیده های خودتون از خلوت دیگران!
پاسخ:
آخه برادر من! نماز شب داریم تا نماز شب! خوارج هم نماز شب می خوندن! و عامل بدبختی مسلمین از نظر خوارج علی بن ابی طالب بود و معاویه بن ابی سفیان و عمر بن عاص! به همین خوشمزگی! 
تو جنگ صفین نخوندید ماجرای اون قاری قرآن رو که در جبهه مخالف بود؟!
اون پست مصداق تام اسلام آمریکایی و تشیع انگلیسی بود.والا فکر می کنید این همه آخوندی که مسئله دارن از نظر سیاسی هیچ کدوم نماز شب نمی خونن؟ علمای دربار خلفای اموی و عباسی فک می کنید اهل عبادت نبودن؟! ساده نگیرید دنیا رو!
۰۸ آذر ۹۵ ، ۰۹:۱۳ هَشت حَرفی
چرا مغالطه میکنید باز؟ قبلا هم گفتم جای اینکه بگید ساده گرفتی با سخت گرفتی و استناد کنید به نادیده ها، به احادیث معصومین استناد کنید. اونوقت قابل قبوله! من به چیزی که ندیدم استناد نمیکنم و ابدا قبولش نمیکنم.
پاسخ:
مغلطه کدومه؟؟ مثال تاریخی دارم می زنم براتون!
حدیث درباره نماز شب یادم نیست ولی اون حدیث معروف رو شنیدید حتما که "چه بسا قاری قرآنی که قرآن آن ها را لعنت می کند"
و به نظرم خیلی بدیهی میاد که کسی درگیر ظواهر باشه و به عمق و کنه دین نرسه. نماز شب اون آدم، قرآن خوندنش و عبادت هاش به درد خودش می خوره! وقتی تو تشخیص ولایت مسئله داره....
بنی الإسلام علی خمس.علی الصلاة و الزکاه و الصوم و الحج و و الولایه و لم ینادی بشی کما نودی بالولایة. 
اسلام بر پنج پایه بنا شده.بر نماز و زکات و روزه و حج و ولایت و به هیچ کدوم از این ها اون طور دعوت نشده که به ولایت.
روایتی هم یادم هست که یکی از یاران امام صادق پیششون میان و از عبادت و زهد یه بنده خدایی خیلی تعریف می کنند. امام می پرسن آیا به اون چه از ولایت ما که تو بهش معتقدی اعتقاد داره و اون شخص می گن نه.امام تعبیری دارن با این مضمون که اهل دوزخه اون آدم....
بله! نماز شب در معنا و جایگاه خودش نصیب هر کسی نمی شه! ولی کسی که دلش برای ولایت طاغوت غنج می ره دیگه شیطان کاری بهش نداره! تا می تونه نماز شب بخونه! فقط خودش و دور و بری هاش از عبادتش دچار عجب می شن و مردم کوچه و بازار هم در تشخیص درست و غلط به اشتباه میفتن! و الی ماشاالله در تاریخ مصداق داره این!

۰۸ آذر ۹۵ ، ۱۴:۲۷ هَشت حَرفی
دقیقا تمام این هایی که نوشتید مغلطه هست. اولا که مثال شما در رابطه با قاری قرآنه و تفاوت زیادی هست بین بحث اولیه و بحثی که پیش میکشید! دوما مثال تاریخیتون هم که براساس همین مغلطه ست پس بازم حساب شده نیست و از طرفی باز ولایت پذیری هم به این بحث مربوط نیست! حدیثی هم که فرمودید بر همون اساس که ولایت پذیری هیچ ربطی به حرف من نداشت پس باز مغلطه ست. تو دو تا کامنت قبلتر مثال تاریخی زدید که اساسا اثبات نشده و سندیت نداره و درنتیجه تاریخی محسوب نمیشه اصلا و حتی به بحث هم مربوط نمیشه که بازم مغلطه ست. بحث این چیزها نبود که پشت سرهم مطرح کردید و فکر کردید مثال تاریخی زدید و حدیثی برای اثبات آورید. ولایت پذیری چه ربطی به قضیه داره؟ بله اون جای خودش و اصلی مهم به اندازه ی تمام اصول دینه. بحث اما الان نماز شبه که بنده گفتم امکان نداره آدم بی تقوا و نادرستی نماز شب خون باشه و در اون نماز نیمه شبش برای ظالم دعا کنه موانع قطعی برای نماز شب ذکر شده که لقمه ی حرام، ارتکاب گناه در طول روز، ارتکاب صفات رذیله و ناپسند از مهم ترین هاش هستن. شما فقیه نیستید که همچین نظری ارائه میدید که کسی که دلش برای فلان غنح میره دیگه شیطان بهش کاری نداره و میذاره تا میخواد نماز بخونه و این نظر رو حتی همون فقیه هم نمیتونه بده. شان عبادت به این عظمت رو نیارید پایین با این استدلال های غلط.
پاسخ:
حدیث داریم که شیطان فقط با شیعیانه که مدام درگیره! من از خودم نگفتم اون جمله رو......
با این وجود حرف دیگه ای نمونده. ..موفق باشید!
۰۸ آذر ۹۵ ، ۱۴:۵۳ هَشت حَرفی
نگفتم که از خودتون گفتید و اتفاقا تمام صحبت هاتون رو قبول دارم و اصلا نمیشه قبول نداشت و عین حقیقت هستن. اما ارتباطی به بحث ندارن خب. همچنین :)

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی